
Šalto spaudimo margainių sėklų aliejus
Nebūnant gėlininku ar augalų ekspertu, galima ir nežinoti, kad margainis – tai žolinis augalas, kurį dažnas lietuvis vadina tiesiog usnimi arba dagiu. Vieniems šis dygliuotas augalas yra paprasčiausia piktžolė darže, kitiems tiesiog dar viena pievose žydinti lauko gėlė. Bet vis dažniau gyventojų kiemuose galima pamatyti žydinčius margainius, be kurių neapsieina beveik nė vienas žolininkų ūkis. Margainis nėra paprastas dygus augalas! Žmonės jį žinojo, naudojo ir išskirtinai vertino nuo neatmenamų laikų. Tvirtinama, kad pirmą kartą jis buvo aprašytas dar 4-ajame amžiuje prieš mūsų erą. Ir pačius augalus (įvairia forma), ir jų sėklas, ir iš jų išgautą aliejų žmonės vertino dėl margainio nepaprastų gydomųjų savybių. Nors šiomis dienomis margainis ir iš jo sėklų spaudžiamas aliejus nėra dažnai minimi, tačiau vis plačiau naudojami ir maistui, ir grožiui puoselėti, ir medicinoje.
Aliejus išgaunamas iš margainių sėklų, kurios paprastai subręsta ir yra renkamos ankstyvą rudenį. Jis yra skaidrus, klampios konsistencijos, gelsvos spalvos ir turintis jam būdingą kvapą. Šaltai spaustas margainių sėklų aliejus yra beskonis arba turi švelnų, šiek tiek salyklą primenantį skonį. Jis nepaprastai vertinamas dėl savo cheminės sudėties. Pirmiausia – dėl jame randamo silimarino, kuris yra ne tik stiprus antioksidantas (dešimtkart efektyvesnis už vitaminus C ir E), bet ir veiksmingai saugo kepenis bei kitus žmogaus organus. Be to, ekologiškame iš margainių sėklų spaudžiamame aliejuje yra gausu ir nepakeičiamų polinesočiųjų riebalų rūgščių, pavyzdžiui, linoleno (omega-3) ir linolo (omega-6), kurių mūsų organizmas pats negamina, tačiau jos yra gyvybiškai svarbios daugeliui jo funkcijų. Be šių svarbių medžiagų, aliejaus sudėtyje taip pat rasime nemažai vitaminų (A, D, E, F, K ir B grupės). Jame taip pat apstu sveikatai reikšmingų mikro ir makroelementų (magnio, cinko, seleno, jodo ir kitų).
Dėl išskirtinių gydomųjų ir profilaktinių savybių organinį šaltai spaustą margainių sėklų aliejų rekomenduojama vartoti ir virtuvėje. Visgi mitybos specialistai pataria būti atsargiems, nes margainis yra vaistinis augalas, todėl maistą gardinti reikėtų tik šviežiu aliejumi. Jums gali iškilti klausimas „kodėl“? Pirmiausia šaltai spausto margainių sėklų aliejaus tinkamumo naudoti laikas yra labai trumpas. Jį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, todėl patariama laikyti tamsioje, vėsioje vietoje (pavyzdžiui, šaldytuve). Yra dar vienas labai svarbus dalykas, ką turėtumėte žinoti! Nors šį aliejų vartoti maistui patariama kasdien, ir tai yra saugu, bet specialistai įspėja, kad jo negalima padauginti. Geriausia vartoti nedideliais kiekiais – nuo trijų iki penkių arbatinių šaukštelių per dieną. Štai kiek priežasčių margainių sėklų aliejų išsispausti patiems namų sąlygomis! Ir tiek, kiek jums tuo metu reikia! Tokią galimybę jums siūlo ir bendrovė UAB „MLVS“ – įsigyti ir savo reikmėms naudoti šalto spaudimo buitinį aliejaus presą. Ypač kai kokybiškų margainių sėklų galite lengvai įsigyti ekologiškų produktų parduotuvėse! Tiesa, šio aliejaus negalima naudoti nei verdant, nei kepant, tačiau galite gardinti salotas ir sultis, sriubas ir padažus ar juo praturtinti kitus mėgstamus patiekalus. Ekologišką šaltai spaustą margainių sėklų aliejų dietologai ypač rekomenduoja tiems, kas nori greičiau sulieknėti.

Margainių sėklos iš kurių spaudžiamas aliejus
Medicinos specialistai nerafinuotą margainių sėklų aliejų siūlo vartoti net ir gryną, jei nesiryžtate jo įtraukti į savo mitybos racioną. Kuo gi ypatingas šis aliejus, kad jį, kaip gydymo priemonę, žmonės vartojo dar prieš 2 tūkst. metų? Reikia pripažinti, kad jo gydomosios galios neišmatuojamos! Nuo paprasčiausios profilaktikos iki pačių sunkiausių ligų! Organinis margainių aliejus yra tikrų tikriausias kepenų daktaras, kuris ne tik saugo kepenų ląsteles nuo suirimo, bet geba padėti net ir onkologinių susirgimų atvejais. Be to, jei sutriko virškinimas, yra polinkis akmenims tulžyje ar miomoms gimdoje formuotis, mastopatijai vystytis, būtinai turėtumėte išgerti po arbatinį šaukštelį šio „gyvybės eliksyro“ tris kartus per dieną. O dar reikėtų paminėti ir cukrinį diabetą, ir hepatitą, su kuriais kovojant gali padėti ir nerafinuotas margainių sėklų aliejus.
Tarp kita ko, šis aliejus yra ne tik puikus daktaras, bet ir vertingas pagalbininkas odos, plaukų ir nagų grožiui puoselėti. Natūralus margainių aliejus ypač rekomenduojamas vystančios, senstančios ar pleiskanojančios, žaizdotos odos priežiūrai. Reguliariai tepdamos odą aliejumi, ją sudrėkinsite, suminkštinsite ir pamaitinsite, pašalinsite senatvinius ir nuovargio požymius, todėl galėsite džiaugtis išpuoselėta ir švytinčia oda. Be to, tuo pačiu aliejumi galite pamaloninti ir savo plaukus! Mat jis stiprina jų šaknis, skatina augimą, saugo nuo slinkimo ir net tinka pažeistiems plaukams atkurti. Norėdamos sustiprinti nagus ir paspartinti jų augimą, taip pat nedvejodamos juos tepkite margainių sėklų aliejumi. O kur dar masažų mėgėjai!? Šis aliejus ypač tinka tiems, kuriems nuolat šalta, nes turi šildomąjį poveikį. Dviguba nauda! Be to, margainių aliejus tinka įvairioms odos ligoms gydyti, kaip antai egzema, psoriazė, aknė, ir jų profilaktikai.
Nors visų privalumų išvardyti neįmanoma, visgi šaltai spausto margainių sėklų aliejaus nauda yra akivaizdi. O jei norite būti tikri, kad vartojate tikrai šviežų ir kokybišką aliejų be jokių priemaišų ar cheminių medžiagų, patariame įsigyti bendrovės UAB „MLVS“ siūlomą šalto spaudimo buitinį aliejaus presą ir jį gaminti patiems namų sąlygomis. Tai sveika ir taupu!
Įspėjimas! Kadangi margainis yra vaistinis augalas, prieš naudodami jį patys arba duodami kitiems, įsitikinkite, kad niekas nėra jam alergiškas! Ir neviršykite rekomenduojamo kiekio!